גידול Free Range זו דרך החיים שלנו

משק מלמד הוא משק לגידול עופות וירקות אורגניים השוכן במושב כפר הנגיד. במשק פועל לול אורגני לפי עקרונות של חקלאות ערכית חפה מרעלים, ותחת הפיקוח המחמיר של 'סקאל ישראל'. עופות ה-Free range מדגישים את ההבדל בין חקלאות לבין תעשייה. העופות שלנו חופשיים לנוע בלול המרווח ובחצר המוצלת ונהנים ממרווח מחייה של 9 עופות למטר רבוע בלול ו 5 עופות למטר רבוע בשטחי המרעה, לעומת כ 16 עופות למ"ר בלולים סטנדרטיים.

על המייסד

אריק מלמד - מייסד ובעלים

אריק מלמד שהקים את המשק בשנת 2008 הוא דור שני לחקלאים. לחקלאות הגיע אחרי מספר שנים של שרות בקבע ועבודה בתחום ההייטק בסינגפור. עם חזרתו לארץ נחשף לעובדה שקיים מחסור של מזון בריאותי שחיפש קודם כל לו ולבני משפחתו וזה הוביל אותו למחקר מעמיק בנושא, בדיקת לולים אורגניים באירופה ובניית מתווה לגידול אורגי של עופות ארצישראליים. המשק גדל והתרחב גם לתחום הירקות שדישונם נעשה ע"י דשן העופות שנחשב לדשן הטוב ביותר ומביא לתוצאות של ירקות נפלאים. החברה גדלה ומתפתחת והמשק הישראלי מחבק את תוצרת המשק באותה המידה שאנחנו מחבקים את לקוחותינו. לאחרונה, לאחר פניות מרובות, פתחנו לול של תרנגולי הודו אורגניים ושיווקם החל באוקטובר 2020. המשק הוא משק קטן וכל עובדיו הם חלק ממשפחת משק מלמד

 

כיצד אנחנו מגדלים את העופות והירקות שלנו?

התרנגולות שלנו ניזונים מתמהיל מדויק של תערובת אורגנית ואספסת אורגנית טרייה הגדלה במשק, וגדלים ללא תרופות כגון אנטיביוטיקה, או זרזי גדילה. התפיסה של לול אורגני היא פשוטה: ככל שתנאי המחייה של התרנגולות טובים יותר, איכות הבשר וטעמו טוב יותר. הירקות במשק גדלים ללא כל ריסוסים, בצורה הטבעית ביותר ומדושנים ע"י הדשן האורגני של העופות. מאחר והדשן לא מכיל שום שאריות תרופות בבדיקות של אגריאור בירקות שלנו אין שום שאריות רעלים. הרעיון האורגני מבחינתינו הוא רעיון המחבר בין האדם לטבע ומיטיב עם החי והצומח, האדמה והמים, בסינרגיה מושלמת.

20240225134624.684.pngמשק מלמד מאושר "חי בריא" תו 'חי בריא'

המהווה אישור לעמידה בדרישות נהלי 'חי בריא', הוא אות הצטיינות עבור המגדל, המקדם חקלאות ישראלית אחראית ומקיימת המחויבת לבעלי החיים, לסביבה ולבני האדם. מה זה חי בריא?

חברי הצוותהאנשים שעושים ההבדל

אריק מלמד
בעלים, חקלאי
גליה סולימן
מנהלת חשבונות
מיטל בן גיאת
מנהלת משרד- שיווק ומכירות
דריה מחוטה
מנהלת חנות